Braciszek.pl Żeglarski Serwis z Charakterem

Kubryk 2016

Ammiszaddaj
,
Ilustracja
20-21 maja 2016, Łódź

Miłośników szant zapraszamy jak co roku w maju na Łodzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk". Już w ten piątek rozpocznie się XXXII jego edycja podczas, której wystąpi plejada znanych artystów wykonujących ten najbardziej klasyczny gatunek pieśni morza. Będziemy mogli wsłuchać się w prawdziwie rybackie i wielorybnicze klimaty dzięki melodoim inspirowanym folkiem irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim. Stali bywalcy dobrze wiedzą jakiej atmosfery należy się spodziewać gdy ze sceny brzmią wyłącznie akustyczne instrumenty typowe dla epoki wielkich żaglowców: anglo-koncertina, bodhran, drumla, flażolety, gitara, mandolina, skrzypce...

W ubiegłych latach Kubryk swoją obecnością wspierało również wielu zagranicznych mistrzów gatunku m.in. Ken Stephens, Bob Lewis, John Vincent, Ian Woods, Graham Metcalfe, BOSUN'S CALL (Anglia), Johan Juckers, Jos Hollander, IRISH STEW (Fryzja), Pat Sheridan (Irlandia). Niestety w tym roku budżet imprezy nie pozwolił na zaproszenie gości z tak daleka. Niezmiennie jednak nie zabraknie naszych rodowitych clasyków - będą i Cztery Refy, i Grzegorz GooRoo Tyszkiewicz z Łukaszem Ziębą, Flash Creep i Grupa Trzymająca Ster za co bardzo dziękujemy organizatorom, sponsorom i oczywiście samym artystom.

Program

piątek, 20 maja 2016, KEJA Pub, ul. Kopernika 46, godz. 20:00

KONCERT INAUGURACYJNY
Wystąpią (przewidywana kolejność):

CZTERY REFY
Grzegorz *GooRoo* Tyszkiewicz i Łukasz Zięba
OLD MARINNERS
...i (być może) inni

sobota, 21 maja 2016, Duże Kino ŁDK, ul. Traugutta 18, godz. 18:00

MUZYKA MÓRZ, OCEANÓW ...I PORTOWYCH TAWERN
Wystąpią (przewidywana kolejność)

CZTERY REFY
FLASH CREEP
Grzegorz *GooRoo* Tyszkiewicz i Łukasz Zięba
OLD MARINNERS
- przerwa
GRUPA TRZYMAJĄCA STER
NORTH CAPE
CZTERY REFY
...i ALL HANDS

Bilety na koncert piątkowy (w cenie 30 zł) są do nabycia tylko w tawernie "Keja Pub", ul. Kopernika 46 od godz. 18 do zamknięcia tawerny. Tam także można się zaopatrzyć w bilety na koncert sobotni. Dla kupujących w "Kei" bilety na oba koncerty przewidziana jest 10% zniżka na sobotnią imprezę.
Kontakt: www.keja.ekk.pl, tel.: 609 152 420, e-mail: krzychkeja@poczta.onet.pl

Bilety na koncert sobotni (w cenie 40 zł) można kupić:
- przez internet w sklepiku JOTER-MUSIC
- tradycyjnie, w Ośrodku Muzycznym ŁDK, ul. Traugutta 18, pok. 112 (I piętro) (w cenie 40 zł)w godz. 8-16, tel.: 797 326227.

Część biletów może być przeznaczona do sprzedaży przed koncertem. Biuro Organizacyjne (na I piętrze przed wejściem do Dużego Kina ŁDK, ul. Traugutta 18) czynne będzie od godz. 15:00.

Plakat Kubryku

W razie dodatkowych pytań lub innych wątpliwości można kontaktować się drogą elektroniczną: joter@joter.pl lub w ważnych sprawach telefonicznie: kom: 601237872

Designed and created by Ammiszaddaj - All rights reserved ® Copyright 2004-2018