Braciszek.pl Żeglarski Serwis z Charakterem

Poprzednia wersja serwisu

Ammiszaddaj
,
Poprzedni styl serwisu Braciszka
Poprzedni styl serwisu Braciszka

Od tej wersji nastąpiły diametralne zmiany, niestety z przyczyn niezależnych poprzednia wersja nie jest teraz dostępna i nie wiadomo, czy kiedyś uda się ją odtworzyć. Można jednak ściągnąć zrzut ekranu z poprzednim stylem, za komplikacje przepraszamy.

Stara wersja serwisu opierała się głównie o html4 z elementami php. Wszystkie dane przechowywane były w plikach i były dość mocno zmieszane z informacjami o wyglądzie, co było bardzo niekorzystne z kilku powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie wymagało znacznie więcej czasu na aktualizację lub dodanie treści. Ponadto było niezgodne ze standardem xhtml co z administracyjnych względów nie było pożądane...

Edit: Po kliknięciu więcej dostępna lista artykułów, o których była mowa na Braciszku przed awarią. (dodano: 25.IV.2008)

Do końca istnienia tej wersji strony logiem Braciszka była postać Włóczykija z Muminków. Autor uzyskał stosowne pozwolenie do niekomercyjnego wykorzystania, jednak wszystko dobre z czasem się kończy... Korzystając niejako z "okazji" braku możliwości przedłużenia licencji prawdopodobnie strona straci swój 100% charakter non-profit. Być może z czasem serwis zacznie na siebie zarabiać, jednak zawsze zostanie stroną hobbystyczną.

Żegnając się z Włóczykijem postanowiłem całkowicie zmienić styl strony - było to najłatwiejszym, rozwiązaniem kwestii spójności z xhtml. Po kilku nieudanych podejściach dostosowania poprzedniego stylu strony uznałem taką możliwość za zbyt energochłonną. Stworzenie całkiem nowego stylu okazało się bez porównania łatwiejsze niż posprzątanie starego bałaganu, wszystkich zawiedzionych przepraszam. Nowy styl wymaga jeszcze dopracowania, jest taka jedna przeglądarka bardzo nielubianej przeze mnie firmy, która z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn nie potrafi prawidłowo go wyświetlać. Ale będę się starał coś z tym fantem zrobić, zwłaszcza że biednych użytkowników tej jedynie (nie)słusznej przeglądarki jest ciągle większość. Ubolewam nad tym, i usilnie proszę o cierpliwość lub przeglądanie Braciszka pod jakąkolwiek inną przeglądarką niż Internet Explorer (Firefox, Opera... nawet tekstowe Lynx czy w3m lepiej sobie radzą niż M$ produkt). Gdyby ktoś chciał poznać szczegóły zapraszam do przeczytania choćby artykułu "Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty".

Edit: (dodano: 25.IV.2008)

A oto lista artykułów, które zagościły na Braciszku przed awarią. Niestety wszelkie wstępy, którymi opatrzyłem cytowane artykuły uległy nieodwracalnemu skasowaniu.

Teksty różne. Autor Żeglarskiego Serwisu z Charakterem Braciszek nie ponosi odpowiedzialności za treść i istnienie podanych tekstów, są one wyłączną własnością ich autorów lub portali, na których zostały opublikowane.

Designed and created by Ammiszaddaj - All rights reserved ® Copyright 2004-2024