Braciszek.pl Żeglarski Serwis z Charakterem

Nowy wygląd i dużo zmian

Ammiszaddaj
,
Ilustracja
Wreszcie całkiem nowe logo.

Sporo czasu i wysiłku było potrzeba ale oto jest: całkiem-zupełnie-fantastyczny, nowy i odmieniony Żeglarski Serwis z Charakterem. Dawno już nie było tylu zmian na lepsze. Dzięki przeprowadzce do Gdańska i zmianie pracy znalazła się chwila i natchnienie do przepisania strony.

Poprzednia wersja chociaż kilkakrotnie modyfikowana pochodziła jeszcze z czasów pomaturalnych, a wiele elementów dosłownie trwało jak zaklęte i nie umiałem ich wyrzucić. Od dziś mam wreszcie nowe logo (a może raczej w ogóle je wreszcie mam) i obrazek w nagłówku strony. Wszyscy też już pewnie zauważyli powiązania społecznościowe - mam nadzieję, że taka forma interakcji sprawdzi się bardziej niż pradawna księga gości czy forum (obie były, kompletnie się nie przyjęły i dość szybko zniknęły).

Żaglowiec, który od dziś będzie logiem Braciszka narysowała Patrycja "Futrzak", ona też bardzo mi pomogła przy projektowaniu zmian w wyglądzie - dziękuję. Pełna lista zmian po kliknięciu więcej.

czytaj więcej

Wspomnień czar... część druga, nie ostatnia

Ammiszaddaj
,
Braciszek.of.pl - Subiektywny Serwis Informacyjno-Publicystyczny. Prawdopodobnie rok 2004
Braciszek.of.pl - Subiektywny Serwis Informacyjno-Publicystyczny.
Prawdopodobnie rok 2004.

Witam i życzę wszystkim Czytelnikom spokojnych, rodzinnych świąt spędzonych w tradycyjnej atmosferze. Z tej wspaniałej okazji pragnę przedstawić kolejną część wspomnień o powstawaniu Braciszka (i nie tylko). Dzisiejsza zaczyna się od dość dużej dygresji, przez co znacznie się rozciągnęła... Mam jednak nadzieję, że będziecie zadowoleni z większego opowiadania.

Chciałbym też przeprosić za awarię, która przez trzy dni do wczoraj uniemożliwiała dostęp do strony - wpisy dotyczące delegacji domeny z jakiegoś powody uległy zmianie. Firma zarządzająca domeną jeszcze nie odpowiedziała co dokładnie się stało.

czytaj więcej

Wspomnień czar...

Ammiszaddaj
,
Tak dawno temu, że dziś nie pamięta nikt...
Tak dawno temu, że dziś nie pamięta nikt...

Niedawno Braciszek obchodził piątą rocznicę zaistnienia w sieci. Nie jest to dokładnie zgodne z prawdą, bo strona w internecie wisiała dużo, dużo wcześniej, jednak jej charakter był zupełnie inny. Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Nie to było trochę inaczej.

Specjalnie z okazji okrągłego jubileuszu pozwoliłem sobie na chwilę wspomnienia - dziś część pierwsza, zaprzeszła.

czytaj więcej

Braciszek znów działa

Ammiszaddaj
,
Metamorfoza Braciszka
Po wielu problemach ruszamy z nowym wyglądem.

Witam, prawie pół roku temu Braciszek nagle zniknął z internetu. Wszystkich czytelników z całego serca przepraszam i już spieszę z wyjaśnieniami. Skończyła mi się wtedy umowa z firmą 3it Technologies, z usług której byłem zadowolony niemal w 100%. Diabli mnie podkusili, żeby poszukać serwera z dostępem do shell'a (aby móc wysyłać pliki na serwer bezpiecznym protokołem scp). Diabli nadali mi adres strony firmy cal.pl, i zamknęli mi oczy na pierwsze złe przesłanki. Więc chociaż pierwsza próba wypadła tragicznie (czasami w ogóle nie mogłem się doczekać na połączenie z serwerem) zgodziłem się na propozycję Administratora, żeby założył mi konto w innej serwerowni. I wszystko by było dobrze, gdyby nie to, że wyszło źle. Uwierzyłem na słowo, że skoro jest dostęp do shella to działa też scp, ale po wykupieniu okazało się, że chociaż dostęp do shella należy się każdemu, to trzeba się upomnieć indywidualnie, a o dostępie do scp można sobie pomarzyć... Zapragnąłem więc odstąpić od umowy zawartej na odległość zgodnie z przysługującymi mi prawami, jednak firma cal.pl jak można się było spodziewać doszła do wniosku, że takie prawo mi nie przysługuje...

czytaj więcej

Poprzednia wersja serwisu

Ammiszaddaj
,
Poprzedni styl serwisu Braciszka
Poprzedni styl serwisu Braciszka

Od tej wersji nastąpiły diametralne zmiany, niestety z przyczyn niezależnych poprzednia wersja nie jest teraz dostępna i nie wiadomo, czy kiedyś uda się ją odtworzyć. Można jednak ściągnąć zrzut ekranu z poprzednim stylem, za komplikacje przepraszamy.

Stara wersja serwisu opierała się głównie o html4 z elementami php. Wszystkie dane przechowywane były w plikach i były dość mocno zmieszane z informacjami o wyglądzie, co było bardzo niekorzystne z kilku powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie wymagało znacznie więcej czasu na aktualizację lub dodanie treści. Ponadto było niezgodne ze standardem xhtml co z administracyjnych względów nie było pożądane...

Edit: Po kliknięciu więcej dostępna lista artykułów, o których była mowa na Braciszku przed awarią. (dodano: 25.IV.2008)

czytaj więcej

Designed and created by Ammiszaddaj - All rights reserved ® Copyright 2004-2024